PKP PR, 7 grudnia 2009

Po Arrivie PCC, kolejnym przewoźnikiem honorującym Bilety turystyczne, REGIO Karnety i bilety sieciowe wydawane przez PKP PR, są Koleje Dolnośląskie. Oznacza to, że nasze najpopularniejsze oferty są teraz ważne we wszystkich pociągach regionalnych kursujących po Dolnym Śląsku.

Już po raz drugi w ciągu miesiąca powiększa się zasięg obowiązywania popularnych promocji Przewozów Regionalnych. Udało się to osiągnąć bez zmiany ceny, dzięki porozumieniu przewoźników – najpierw z działającą głównie w województwie kujawsko-pomorskim Arrivą PCC, a teraz z Kolejami Dolnośląskimi. Oznacza to, że we wszystkich pociągach regionalnych kursujących po Dolnym Śląsku można już korzystać z kilku ofert znanych już klientom PR. Są to: Bilet turystyczny – zarówno tylko na pociągi osobowe, jak i na wszystkie pociągi, analogicznie obie wersje REGIO Karnetu, Bilety sieciowe, Legitymacja seniora, a także SONE + PKP (oferta adresowana do podróżnych z Czech).

Porozumienie oznacza kolejne duże ułatwienie dla pasażerów korzystających jednocześnie z usług różnych regionalnych przewoźników. Teraz we wszystkich kasach PR można kupić jeden bilet pozwalający podróżować zarówno pociągami interREGIO, jak i szynobusami Kolei Dolnośląskich docierającymi np. do Trzebnicy, Dzierżoniowa, Świdnicy i Nowej Rudy. Jest to też zapowiedź rychłego wprowadzenia REGIOkarty honorowanej przez kilku regionalnych przewoźników kolejowych, dzięki czemu klient otrzyma produkt atrakcyjny nie tylko cenowo, ale i pod kątem integracji sieci kolejowej.

Źródło: PKP PR