Radio Plus OpoleAndrzej Szarometa, redaktor Radia PLUS Opole rozmawia z Tomaszem Moraczewskim, prezesem PKP Przewozy Regionalne. O czym?

O efektach usamorządowienia (było warto?), połączeniach międzywojewódzkich, zakupach i modernizacji taboru (w tym o braku lokomotyw elektrycznych i „stojących po krzakach” czterystu wagonach). Ale również o wysoko postawionej poprzeczce, kruszeniu betonu i planach na kolejowy koncert rockowy (kolejowy, bo z udziałem prezesów dwóch kolejowych spółek :-)

Posłuchaj (15 minut, ok. 14 MB)

Problem z audioplayerem? – pobierz plik

Drugie nagranie zostało wykonane w trakcie oficjalnego odbioru ostatniego szynobusu SA134-014 (29 września 2009) i zaprezentowane w radiowej popołudniówce:

„Nie jest to może mercedes ale na pewno nowoczesny pojazd – tyle, że jeżdżący po szynach. Piąty szynobus bydgoskiej PESY został dziś uroczyście przekazany władzom województwa opolskiego. One po paru minutach przekazały je spółce Przewozy Regionalne, w których samorząd ma udziały. Nie zabrakło przemówień oraz orkiestry oraz powodów do dumy.

Ostatni szynobus zakupiony przy pomocy środków europejskich po uroczystościach pojechał od razu w trasę i wzmocni pozostałe osiem pojazdów, które jeżdżą po liniach spalinowych regionu. „

Posłuchaj (3 minuty, ok. 3 MB)

W nagraniu usłyszymy:

  • Andrzeja Kasiurę, członka Zarządu Województwa Opolskiego, odpowiedzialnego m.in. za sprawy kolejowe
  • Krzysztofa Wiechecia, nowego dyrektora opolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych
  • Tomasza Zaboklickiego, prezesa firmy Pojazdy Szynowe PESA

Oba nagrania udostępniamy dzięki uprzejmości Andrzeja Szaromety. Dziękujemy!

Andrzej jest również autorem poniższych zdjęć ze wspomnianego wyżej wydarzenia, czyli odbioru ostatniego opolskiego szynobusu.

Zdjęcia