Przewozy Regionalne, 8 września 2009

Nowoczesny, szybki, klimatyzowany i pojemny – czwarty z pięciu dwuczłonowych autobusów szynowych serii SA134 zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego od września służy mieszkańcom Opolszczyzny.

Autobusy szynowe z tej serii posiadają po 136 miejsc siedzących, klimatyzację, miejsce na rowery. Mogą rozwijać maksymalną prędkość do 140 km/h, posiadają też udogodnienia dla niepełnosprawnych.

Najnowszy pojazd (SA134-013) zadebiutował 1 września 2009 na trasie Kędzierzyn-Koźle – Nysa, przewożąc tego dnia 420 osób. Jest to już czwarty szynobus serii SA134, a wszystkich kursujących w województwie opolskim jest razem osiem (są jeszcze trzy należące do serii SA103 oraz jeden SA109). Wszystkie można spotkać na niezelektryfikowanych trasach: Kędzierzyn-Koźle – Nysa – Brzeg, Opole – Nysa i Opole – Kluczbork.

Do końca września flota opolskich szynobusów powiększy się o jeszcze jeden pojazd serii SA134. Dzięki temu mieszkańcy województwa będą mogli korzystać z 9 lekkich i ekonomicznych pociągów, które szybko i wygodnie dowiozą pasażerów do celu.

Zobacz zdjęcia

Źródło: Przewozy Regionalne