Od 1 września br. opolski oddział Przewozów Regionalnych (do niedawna – OZPR) ma nowe kierownictwo. Dyrektorem oddziału jest Krzysztof Wiecheć, a jego zastępcą – Sylwester Brząkała.

Temat podjęło Radio Plus Opole (za udostępnienie nagrania dziękujemy Andrzejowi Szaromecie)

Radio Plus Opole, 2 września 2009

Zmiany na kolei. Opolskie Przewozy Regionalne zmieniły kierownictwo. Dlaczego tak się stało i co z tego dla spółki wynika wyjaśnia Andrzej Kasiura, członek zarządu województwa odpowiedzialny za transport kolejowy w regionie.

albo Pobierz MP3

Kim są obaj panowie?

Jak podaje Wikipedia, Krzysztof Wiecheć to polityk, menedżer, poseł na Sejm II kadencji.

Urodzony 16 maja 1950 w Ostrowcu Świętokrzyskim. W 1974 ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Opolskiej. Pracował na tej uczelni jako asystent, następnie był zatrudniony na kierowniczych stanowiskach w różnych przedsiębiorstwach i spółkach prawa handlowego. Pełnił funkcję posła II kadencji, wybranego z listy Unii Pracy w okręgu Opole. W latach 1990–1994 i 1998–2002 zasiadał w opolskiej radzie miejskiej.

Jest członkiem zarządu klubu sportowego Odra Brzeg, wchodzi w skład władz krajowych UP.

Czytaj też informację z serwisu Bankier.pl (2002)

Sylwester Brząkała – ostatnio pełnił funkcję głównego specjalisty w Departamencie Infrastruktury i Gospodarki (Referat Infrastruktury) opolskiego Urzędu Marszałkowskiego; wcześniej pracował w opolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych