Aktualizacja: 9 lipca, godz. 21:44

Tak było wczoraj na stacjach Brzeg i Oława. Zobacz film Macieja Osmulskiego:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=o0Hn7k303dc[/youtube]Film można obejrzeć w wyższej rozdzielczości bezpośrednio na YouTube.

PKP Przewozy Regionalne, 8 lipca 2009

Na 15-kilometrowym odcinku Brzeg-Oława nie kursują pociągi. Ruch został wstrzymany w nocy z wtorku na środę z powodu podmycia obu torów i osunięcia się skarpy. Pomiędzy Brzegiem a Oławą kursują zastępcze autobusy. Pociągi interREGIO kursują objazdem przez Jelcz.

Pociągi osobowe z kierunku Wrocławia dojeżdżają tylko do stacji w Oławie. Pociągi osobowe z kierunku Opola docierają tylko do Brzegu. Na odcinku Brzeg-Oława Przewozy Regionalne wprowadziły autobusową komunikację zastępczą. Obecnie kursują dwa autobusy, a dwa kolejne zostały już zamówione i niebawem pojawią się na trasie. Pociągi interREGIO kursujące pomiędzy Wrocławiem a Opolem zostały skierowane objazdem przez Jelcz. Jest to jednak trasa dłuższa, zatem należy się spodziewać opóźnień rzędu 90 min. wzwyż.

Za utrudnienia w ruchu pociągów przepraszamy.

Przeczytaj aktualny komunikat PKP PR (9 lipca)

Źródło: PKP PR

Poczytaj też:

Intercity, 8 lipca 2009

Utrudnienia w ruchu pociągów na linii Wrocław-Opole

W związku z zamknięciem odcinka Brzeg-Oława, spowodowanego podmyciem torów przez obficie padające deszcze, ruch pociągów na linii Wrocław-Opole jest prowadzony drogą okrężną przez stację Jelcz Laskowice.
Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych na tej trasie muszą liczyć się ze znacznymi opóźnieniami w kursowaniu pociągów – od 20 do 200 minut.
Na odcinku Brzeg-Oława uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

W przypadku rezygnacji z wykupionego przejazdu, Pasażerom przysługuje zwrot biletów bez jakichkolwiek potrąceń kosztów.

Aktualne informacje o czasowych zmianach w organizacji ruchu podawane są na bieżąco na stacjach.

Za wszelkie utrudnienia w związku z zaistniałą sytuacją serdecznie przepraszamy.

Przeczytaj aktualny komunikat PKP Intercity (ok. 9 lipca)

Źródło: Intercity

NTO, 8 lipca 2009

Chaos na dworcu kolejowym w Brzegu po zamknięciu linii na Wrocław

Pasażerowie psioczą na kolej, bo ta podstawiła jedynie dwa autobusy pod brzeski dworzec kolejowy. Zabierają pasażerów do dolnośląskiej Oławy, skąd mogą kontynuować podróż.

Dwa autobusy to za mało by zabrać pasażerów pociągów, które w Brzegu kończą swój bieg. Tym bardziej, że brzeski węzeł jest remontowany i pociągi czekają, by wjechać na stacje.

Zobacz film (rozmowa z kierowcą zastępczego autobusu w Brzegu)

Tuż przed dwunastą nałożyły się na siebie dwa składy osobowe. Jeden przyjechał po drugim.

– Przepraszam, ale biegnę by zdobyć miejsce w autobusie. To jest skandal, że są tylko dwa busy na ponad setkę ludzi jadących w pociągu – denerwowała się Halina Boniewska z Jeleniej Góry, która podobnie jak inni pasażerowie musiała przesiąść się w Brzegu do autobusów.

Więcej na stronie NTO

PKP: Paraliż na odcinku Brzeg-Oława. Osunęła się skarpa. Usuwanie szkód może potrwać nawet 2 dni

W rejonie miejscowości Lipki na trasie E30 między Brzegiem a Oławą, gdzie w czterech miejscach osunął się podmokły nasyp kolejowy trwają prace zabezpieczające.

Kolejarze obawiają się, że nasyp może ulec całkowitemu zniszczeniu. Roboty utrudnia ciągle padający deszcz.

– Prace mogą potrwać nawet 48 godzin – mówi Ryszard Gajny z PKP w Opolu.

Zobacz zdjęcie i film na stronie NTO

Ruch pociągów na trasie Opole-Wrocław sparaliżowany. Są gigantyczne opóźnienia. Na tory osunęła się skarpa

Opóźnienia pociągów sięgają nawet 200 minut. To efekt zalanego torowiska po wieczornych ulewach pomiędzy Wrocławiem a Opolem.

– Na tory osunęła się skarpa – mówi rzecznik PKP Intercity Paweł Ney.

Więcej na stronie NTO

Radio Opole, 8 lipca 2009

Transport zastępczy na trasie Brzeg – Oława

Co najmniej dwie doby potrwają utrudnienia na trasie kolejowej między Brzegiem, a Oławą na Dolnym Śląsku. Dziś (08.07) w nocy obfite opady deszczu i wysoki stan wód gruntowych spowodował osunięcie się ziemi na nasypach kolejowych. Osuwiska są w czterech miejscach na odcinku kilkuset metrów na wysokości Lipek.

Więcej na stronie Radia Opole

Ruch kolejowy Brzeg – Wrocław wstrzymany

Obfite opady deszczu i wysoki stan wód gruntowych spowodował podmoknięcie nasypów kolejowych na wysokości Lipek. Istnieje zagrożenie, że nasypy mogą ulec zniszczeniu, dlatego wydano decyzję o tymczasowym wstrzymaniu ruchu na trasie E30. Szczegóły przekazał nam Mirosław Siemieniec, rzecznik dolnośląskiego oddziału PKP.

Więcej na stronie Radia Opole

Pociągi na trasie Opole – Brzeg opoźnione

Do 80 minut – tyle wynoszą opóźnienia pociągów na linii kolejowej Opole – Wrocław. Powodem jest osunięcie się nasypu kolejowego w Lipkach. Utrudnienia mogą potrwać około tygodnia – mówi Piotr Krywult, zastępca dyrektora do spraw eksploatacji Polskich Linii Kolejowych w Opolu.

Więcej na stronie Radia Opole

Utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Opole – Wrocław

Jeszcze kilka godzin mogą potrwać utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Opole – Wrocław. Nocna ulewa uszkodziła nasyp kolejowy w Lizawicach w powiecie oławskim. Pociągi mają opóźnienia. Na miejscu pracują ekipy techników PKP – o szczegółach dyspozytor PLK.

Więcej na stronie Radia Opole

Gazeta Wyborcza – Wrocław, 8 lipca 2009

Pociągiem do Opola z przesiadką lub objazdem

Nawet trzy godziny opóźnienia miały w środę pociągi kursujące między Opolem a Wrocławiem. Niemożliwy jest przejazd na trasie Oława – Brzeg. Przewozy Regionalne uruchomiły komunikację zastępczą, a pociągi dalekobieżne kierowane są objazdem przez Jelcz-Laskowice

Więcej na stronie Gazety Wyborczej

Radio TOK FM, 8 lipca 2009

Skarpa osunęła się na tory. Opóźnienia pociągów, na dworcu chaos

Problemy komunikacyjne na Dolnym Śląsku. W miejscowości Lipki skarpa podmyta przez deszcze osunęła się na tory. Ruch pociągów między Brzegiem i Oławą jest całkowicie wstrzymany – dowiedziało się radio TOK FM. Nie wiadomo, jak długo potrwa naprawa. – To kpiny z ludzi! Ile można czekać? – mówią zdenerwowani podróżni.

Więcej na stronie Radia Tok FM

PAP, 8 lipca 2009

Zamknięta trasa kolejowa Oława – Brzeg

W wyniku nasiąknięcia wodą nasypu kolejowego niedaleko miejscowości Lipki (opolskie), zamknięta została linia kolejowa Oława – Brzeg. Utrudnienia na tym odcinku potrwają prawdopodobnie do soboty.

Więcej na stronie Onet.pl

Brzeska Powiatowa, 8 lipca 2009

NOWE Z Brzegu nie wyjedziesz pociągiem

Z powodu podmokniętego nasypu kolejowego w okolicach Lipek we środę 8 lipca zamknięto linię kolejową Brzeg-Oława

Jak długo linia będzie zamknięta? W środę o godz.10.00, gdy oddawaliśmy gazetę do druku, jeszcze nikt nie potrafił nam powiedzieć. Pani w kasie mówiła, że to może potrwać tydzień, a nawet dwa tygodnie.

Więcej na stronie Brzeskiej Powiatowej