Tory nadal zamknięte, a na stronach internetowych PKP PR i Intercity możemy przeczytać zaktualizowane informacje.

Co nowego?

  • pociągi interREGIO nie kursują już objazdem przez Jelcz, tylko dojeżdżają do Oławy (z kierunku Wrocławia) i do Brzegu (z kierunku Opola),
  • więcej autobusów zastępczych (6)
  • zawarto porozumienie, zgodnie z którym bilety ważne na przejazd pociągami PKP Intercity honorowane są w pociągach uruchamianych przez PKP Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław-Opole
  • pojawił się wykaz pociągów spółki PKP Intercity kursujących drogą okrężną przez Jelcz Laskowice, z pominięciem stacji Brzeg i Oława

PKP Przewozy Regionalne

Wszystkie pociągi Przewozów Regionalnych, w tym także interREGIO, wyruszające z Wrocławia dojeżdżają tylko do Oławy, a przyjeżdżające z kierunku Opola docierają tylko do Brzegu. Na stacjach w Oławie i Brzegu pasażerowie przesiadają się do autobusów zastępczych. Pomimo podwójnej przesiadki pociągi PKP PR przyjeżdżające do Wrocławia są opóźnione zaledwie 10 minut.

W celu zapewnienia większej częstotliwości kursów i aby sprostać większej liczbie podróżnych przesiadających się z kursujących objazdem pociągów PKP Intercity wynajęliśmy już sześć autobusów kursujących między Brzegiem a Oławą. Podróżni z biletami zakupionymi na pociągi PKP Intercity mogą, bez dodatkowych opłat, korzystać z pociągów Przewozów Regionalnych na odcinku Wrocław-Opole.

W autobusach zastępczych nie ma możliwości przewozu rowerów. Za utrudnienia w podróży przepraszamy.

Podobna sytuacja ma również miejsce na linii Jelenia Góra-Wleń

Źródło: PKP PR

PKP Intercity

W wyniku podmycia torów na odcinku Brzeg-Oława, ruch pociągów pomiędzy Wrocławiem a Opolem jest prowadzony  drogą okrężną przez stację Jelcz Laskowice.
Pasażerowie korzystający z połączeń kolejowych na tej trasie muszą liczyć się ze znacznymi opóźnieniami w kursowaniu pociągów – od 20 do 200 minut.
Na odcinku Brzeg – Oława uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Zgodnie z porozumieniem pomiędzy przewoźnikami, bilety ważne na przejazd pociągami PKP Intercity honorowane są w pociągach uruchamianych przez PKP Przewozy Regionalne na odcinku Wrocław – Opole.

W przypadku rezygnacji z wykupionego przejazdu, Pasażerom przysługuje możliwość zwrotu biletów bez dodatkowych opłat manipulacyjnych.

Aktualne informacje o czasowych zmianach w organizacji ruchu podawane są na bieżąco na stacjach.

Za wszelkie utrudnienia w związku z zaistniałą sytuacją serdecznie przepraszamy.

Źródło: PKP Intercity

Jak to było wczoraj – zobacz.