Zapraszam Was do obejrzenia moich dwóch nowych filmików. Oba dotyczą oczywiście kolei na Opolszczyźnie (bo jakżeby inaczej? ;-).

I przy okazji – pojawiły się dodatkowe zdjęcia odnowionego przystanku Bukowo.

Szynobusy na opolskich torach

Filmy powstawały jako dodatek do głównej czynności czyli fotografowania. A więc: robione ze statywu, bez zbliżeń – zresztą w moim aparacie się nie da, bez przesunięć; no i czasem słychać odgłosy pstrykania. Ale i tak najlepsze (jako dodatkowe) są odgłosy ćwierkających ptaszków… ;-) Szczególnie w Bukowie.

Są tu pociągi na trasach: Opole-Nysa (Szydłów), KK-Nysa (Przełęk), Brzeg-Nysa (w najwyższym punkcie na linii, k. Nysy), Opole-Kluczbork (Bukowo i Mała Panew z szynobusu) oraz SA134 na moście nad Odrą (Nysa-Kluczbork)

Szynobusy to SA134 i SA103.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=frBgZNjGPgc[/youtube]

Autor: anoolek

Modernizacja stacji Brzeg – stan na 19 czerwca 2009

„Postępuje kolejna (druga) faza modernizacji stacji Brzeg: kompleksowo przebudowywany jest tor nr 2 od strony Opola wraz z głowicą wschodnią. Przy okazji kilkaset metrów linii do Nysy również otrzyma nowe tory i rozjazdy. Z tego co widzieliśmy jest szansa na planowe zakończenie tej fazy, zaplanowane na 13 lipca (pierwsza faza była opóźniona ok. dwa tygodnie).”

Filmik rozpoczyna się na końcu peronu w Brzegu, a kończy – niedaleko przed odgałęzieniem do Nysy. Pociąg, z którego robiłam film jechał w kierunku Opola.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q_lJHfiCKYs[/youtube]

Autor: anoolek