Aktualizacja: 10 czerwca 2009

Nowa Gospodyni, czerwiec 2009

Świętowanie rozpocznie się o godz. 9.00 mszą świętą w kościele w Kuniowie. Następnie procesja liturgiczna będzie podróżować szlakiem kolejowym Kluczbork-Fosowskie do kościoła w Lasowicach Małych.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Kolejarzy i Sympatyków Węzła Kluczbork z siedzibą w Kuniowie oraz parafie Kuniów i Lasowice Małe.

Źródło: Nowa Gospodyni

Uzupełnienie informacji

W dniu 11 czerwca 2009 r. odbędzie się uroczysta procesja Bożego Ciała na drezynach kolejowych na szlaku kolejowym Kluczbork – Fosowskie, na odcinku tego szlaku tj. Kuniów – Lasowice Małe.

Uroczystą procesję Bożego Ciała rozpoczniemy o godz.9:00 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela w Kuniowie. Po mszy świętej uformuje się procesja Bożego Ciała, która przejdzie z kościoła na tory kolejowe, gdzie nastąpi wejście procesji na przygotowane drezyny i platformy.

Procesja ta będzie jechać z Kuniowa w kierunku Lasowic Małych na dwóch torach. Na pierwszym torze na przygotowanych drezynach będzie jechać Przenajświętszy Sakrament ze służbą liturgiczną i pocztami sztandarowymi. Na drugim torze będzie jechał specjalny pociąg składający się z dwóch lokomotyw i 10 platform, na których będzie jechał lud wierny.

Na trasie przejazdu procesji Bożego Ciała zostaną przygotowane 4 ołtarze liturgiczne:

  • Przy nieczynnej nastawni w Kuniowie
  • W lesie pomiędzy Kuniowem a Lasowicami Małymi
  • Na nieczynnej stacji w Lasowice Małe Oleskie
  • Przy kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Jakuba w Lasowicach Małych

Procesja zakończy się uroczystym błogosławieństwem przy czwartym ołtarzu koło kościoła parafialnego w Lasowicach Małych.

Źródło: Stowarzyszenie Kolejarzy i Sympatyków Węzła Kluczbork

Zobacz Kuniów i Lasowice Małe na mapie