RSSPo „chwilowej” (około miesiąc :-) nieaktywności naszego kanału RSS dla artykułów, informujemy że kanał już działa! Ale RSS to nie jedyny sposób przeglądania wiadomości z naszej strony – możesz je otrzymywać również e-mailem.

Kanały RSS

Zapraszamy do pobierania nagłówków najnowszych wiadomości (tytuł i początek wiadomości + link do całości tekstu) z naszego serwisu za pośrednictwem poniższych RSS-ów:

Po co mi RSS?: Dzięki kanałom RSS to informacja szuka Ciebie (przychodzi do Ciebie), a nie Ty szukasz informacji. Informacja o nowej wiadomości przychodzi do Ciebie chwilę po tym, jak pojawi się na naszej stronie. Nie musisz więc sprawdzać co jakiś czas, czy przypadkiem nic nowego się nie pojawiło… Funkcja ta przydatna jest szczególnie osobom zaglądającym codziennie na wiele stron internetowych.

Aby odebrać informację o nowej treści na stronie internetowej, potrzebujesz czytnika RSS. W wielu przeglądarkach (np. Firefox, Opera) i programach pocztowych (Thunderbird) jest on domyślnie zainstalowany (w Firefoxie tytuły najnowszych wiadomości dostarczane są w formie zakładek, które można dowolnie grupować w foldery, w Operze bardziej przypomina to program pocztowy: wszystkie tytuły artykułów są w górnym okienku, a rozwinięcie – w dolnym); możesz też skorzystać z czytnika dostępnego online: iGoogle, CafeNews Web – to serwisy dające możliwość przygotowania strony startowej, zawierającej wiele modułów, w tym zdefiniowane przez użytkownika kanały RSS. Inną możliwością jest skorzystanie ze specjalnego programu (np. Cafe News Desktop, FeedDemon – mój ulubiony, FeedReader i wiele innych). Oczywiście w czytniku możesz mieć wiele kanałów RSS, z wielu różnych stron internetowych.

Więcej informacji o kanałach: www.rssy.pl

(Linki do RSS-ów są również dostępne na górze strony)

Na skrzynkę pocztową

Newsletter z nowymi artykułami

A jeśli nie chcesz korzystać z kanałów RSS, możesz otrzymywać od nas tradycyjny e-mailowy newsletter. Maila z zajawkami artykułów otrzymasz raz dziennie (chyba że danego dnia nic się nie pojawi) o tej samej porze. Pamiętaj, że z otrzymywania wiadomości zawsze możesz zrezygnować.

Subskrybuj:

Treść formularza umożliwiającego zapisywanie się na subskrypcję jest w języku angielskim, ale spróbuję ją przybliżyć :-)

  1. W pierwsze okienko wpisz swój adres e-mail. Na ten adres otrzymasz – za jakiś czas – e-mail aktywacyjny. Po kliknięciu linka znajdującego się w tym e-mailu, rozpocznie się Twoja prenumerata.
  2. Pod okienkiem z miejscem na wpisaniem e-maila, znajduje się drugie okienko – antyspamowe. Trzeba w nie wpisać kolorowy tekst znajdujący się nad okienkiem i kliknąć „Complete Subscription Request”, czyli w wolnym tłumaczeniu: „Zakończ”.

Powiadomienie o kolejnych komentarzach

Dodatkowo, jeśli bierzesz udział w dyskusji pod artykułem i interesuje Cię jej ciąg dalszy, możesz zasubskrybować kolejne komentarze tylko do tego jednego artykułu (mam nadzieję, że to działa ;-).  Pamiętaj więc, aby przed wysłaniem komentarza zaznaczyć „ptaszkiem” opcję: „Powiadamiaj mnie o nowych komentarzach via e-mail” (spójrz na sam dół tej strony).  Informacje o kolejnych komentarzach otrzymasz na swoją  skrzynkę pocztową.

W razie problemów z RSS-ami czy też powiadomieniami e-mailowymi, pisz do administratora strony (czyli do Ani).