Uwaga

Przed ściągnięciem rozkładu jazdy z tej strony, proszę spojrzeć na datę! Poniższe rozkłady nie zawierają poprawek wprowadzonych 1 marca 2009 (i później).

NTO, 13 grudnia 2008

14 grudnia pociągi pojadą według zmienionego, nowego rozkładu jazdy. Sprawdź godziny odjazdów i przyjazdów na stacjach: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg, Kluczbork i Nysa (pliki PDF).

Nysa
odjazdy i przyjazdy
Opole Główneodjazdy
Opole Główneprzyjazdy
Kędzierzyn-Koźleodjazdy
Kędzierzyn-Koźleprzyjazdy
Brzegodjazdy
Brzegprzyjazdy
Kluczborkodjazdy
Kluczborkprzyjazdy

W niedzielę po dwóch latach przerwy na trasę wraca pociąg Brzeg-Nysa.

O 5.20 z Nysy do Brzegu pojedzie szynobus. Na miejsce dojedzie w godzinę. To będzie pierwszy pociąg na tej trasie od ponad dwóch lat.

W 2006 roku linię zamknięto, bo według PKP jeździło nią niewielu pasażerów. Po apelach mieszkańców pociągi wracają na tę trasę.

– Wprowadzamy promocyjne ceny biletów – zapowiada Andrzej Szwed, dyrektor Zakłady Przewozów Regionalnych PKP Opole. – Podróż z Nysy do Brzegu będzie kosztowała 7 zł (za bilet autobusowy trzeba zapłacić 11 zł – red.).

Zmienią się także pory kursowania turystycznego pociągu z Opola do czeskiej Ostrużnej (przez Jesenik). Do tej pory wyjeżdżał codziennie. W nowym rozkładzie ma kursować tylko w weekendy, ferie i wakacje (odjazd z Opola o 7.04).

Z nowego rozkładu wypadło nierentowne połączenie z Nysy do Kamieńca Ząbkowickiego.

– Innych zmian nie przewidujemy – mówi Andrzej Szwed. – Nowy rozkład będzie podobny do poprzedniego.

Urząd marszałkowski cały czas negocjuje z PKP kwotę dotacji do nowego rozkładu.

– Negocjacje nie zakończą się do niedzieli – mówi Andrzej Kasiura z zarządu województwa. – Pociągi w nowym rozkładzie będą więc kursowały na podstawie wstępnego porozumienia, jakie podpiszemy z PKP PR.

Robert Lodziński

Źródło: NTO