Radio Plus Opole, 18 listopada 2008

Rozebrano zabytkową wiatę na dworcu kolejowym w Grodkowie. Zdjęcia i wiadomość o tej sprawie nadesłał jeden z naszych słuchaczy. Dlaczego tak się stało i co będzie dalej z zabytkowym obiektem sprawdzał nasz reporter Sebastian Pec. Wiadomo już, że rozbiórkę prowadzi firma, która wygrała przetarg ogłoszony przez opolski Zakład Linii Kolejowych.

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, firma wykonująca remont stara się pokazać z jak najlepszej strony. Wszystko po to, aby zwiększyć swoje szanse w kolejnym przetargu na podobny, ale znacznie większy obiekt na trasie Opole-Wrocław. Dlatego mieszkańcy Grodkowa powinni być spokojni. Odnowiona wiata na pewno wróci na swoje miejsce.

Źródło (i fragment nagrania): Radio Plus Opole

*

Tak to dziś brzmiało w Radiu Plus (pełna wersja)

„Zabytkowa wiata nie zniknie. Z takimi obawami zwrócili się do nas słuchacze z Grodkowa, którzy zauważyli, że zabytkowy obiekt zniknął z miejscowego dworca PKP. Czy powinni mieć powody do obaw sprawdzał Sebastian Pec.
*

Zatem czekamy na efekt końcowy. Przypominam, obiekt po renowacji powinien być gotowy w połowie grudnia, kiedy to na dworzec w Grodkowie ponownie zawitają pociągi. Od 14 grudnia ma ruszyć ponownie połączenie kolejowe pomiędzy Nysą a Brzegiem.”

*

 

Zobacz zdjęcia

Nadesłał je do nas Daniel Klimczak z serwisu Grodkownews.info. Zobacz